,

EDUKACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA! – podziękowania Prezesa Okręgu Śląskiego ZNP

Koleżanki i Koledzy

EDUKACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA!

Tak brzmiał temat Obywatelskiej Lekcji – pikiety zorganizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego 1 września 2023 r. przed Ministerstwem Edukacji i Nauki w Warszawie.

Bardzo dziękuję za udział w niej wszystkim, a zwłaszcza nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym, rodzicom, przedstawicielom samorządów, organizacjom pozarządowym, członkom ZNP i ich rodzinom – w szczególności tym, którzy dojechali 9 autokarami, autami osobowymi i pociągiem ze Śląska. Wśród nich byli reprezentanci 64 oddziałów ZNP naszego Okręgu
W jednym z autokarów jechali również: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza p. Marcin Bazylak (zabierał głos podczas pikiety) wraz z II Zastępcą Prezydenta p. Bożeną Borowiec i z radnymi.

Dziękuję za organizację i opiekę nad uczestnikami Koleżankom i Kolegom: Wioletcie Koźlik i Edycie Książek, Halinie Sroce, Małgorzacie Popińskiej, Jerzemu Szmajdzie, Gabrieli Herzyk, Leszkowi Tyrnie, Ilonie Witali – Sługa, Izabeli Faksa – Lerch, Katarzynie Hudek, Monice Łazowskiej i Dorocie Nowak – Bobrowskiej.
Dziękuję Prezesom Oddziałów ZNP, członkom Sekretariatu ZOŚ ZNP oraz Pracownicom Biura Okręgu Śląskiego za wsparcie organizacyjne.

Było nas widać!

Na scenie pikietę prowadzili Koleżanka Urszula Woźniak – członek ZG ZNP, Wiceprezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego ZNP oraz nasz Kolega Mirosław Kozik – Przewodniczący Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela, członek Zarządu Okręgu Śląskiego ZNP, Sekretarz ZO ZNP w Pszczynie. Dziękuję za bardzo dobre merytoryczne wypowiedzi oraz sprawne, pełne emocji i ekspresji prowadzenie manifestacji.

Podczas protestu przekazano PETYCJĘ – niestety nie na ręce Ministra Czarnka, który kolejny raz zignorował nasze środowisko. W zespole przekazującym dokument były Koleżanki: Elżbieta Markowska – członek Prezydium ZG ZNP, Prezes Okręgu Pomorskiego, Aneta Trojanowska – członek ZG ZNP, Wiceprzewodnicząca Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz nasza Koleżanka Edyta Książek – członek ZG ZNP, Wiceprezes ZO ZNP w Częstochowie. Dziękuję, za godne reprezentowanie Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W pikiecie wzięło udział ponad 3700 pikietujących, z czego z naszego Okręgu ZNP ~ 550 osób, które znów walczyły o dobrą polską szkołę. Dalej walczymy o godność we wszystkich jej aspektach.

Koleżanki i Koledzy.

Dziękuję za to, że poświęciliście swój czas i energię dla wspólnej, bardzo ważnej sprawy, nie oglądając się na nic, ani na nikogo.

Pokazaliśmy, że jesteśmy zatroskani o polską szkołę, że zależy nam, aby była to szkoła marzeń na miarę XXI wieku – wolna, otwarta, kolorowa i bezpieczna.

Wspólnie z innymi wykonaliśmy dobrą robotę. Godnie reprezentowaliśmy środowisko oświaty i nauki, naszych uczniów i studentów, oddziały ZNP, Okręg Śląski i cały Związek Nauczycielstwa Polskiego, „…, bo w jedności siła jest” (jak śpiewamy w Hymnie Związku Nauczycielstwa Polskiego).
Nie pozostajemy obojętni, bo EDUKACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA!!!

DZIĘKUJĘ!!!

Jadwiga Aleksandra Rezler
Prezes Okręgu Śląskiego ZNP

POWIĄZANE WPISY

18.04.2024

Kandydatka związana z ZNP walczy o prezydenturę w Mysłowicach

...

Czytaj więcej
Interwencja ZNP ws. skutków rezygnacji z nauczania przedmiotu historia i teraźniejszość

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował do Ministerstwa Edukacji Narodowej list dotyczący skutków rezygnacji z...

Czytaj więcej


NAJNOWSZE WPISY

18.04.2024

W oświacie idzie ku lepszemu! Głos pisał 100 lat temu: Uratowana dusza szkoły, czarne zmory przegnane
Czytaj więcej

18.04.2024

Kandydatka związana z ZNP walczy o prezydenturę w Mysłowicach
Czytaj więcej

17.04.2024

Interwencja ZNP ws. skutków rezygnacji z nauczania przedmiotu historia i teraźniejszość
Czytaj więcej

16.04.2024

GŁOS NAUCZYCIELSKI Nr 14-15
Czytaj więcej

16.04.2024

Podstawy programowe zostaną odchudzone. Minister Nowacka zapowiada publikację rozporządzenia w ciągu kilku dni
Czytaj więcej