Wysokość nagrody z okazji 250. rocznicy utworzenia KEN

Do 14 października 2023 r. samorządy wypłacą nauczycielom nagrodę specjalną z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Nagroda ma trafić do nauczycieli pozostających w stosunku pracy na dzień 20 września 2023 r. i wynosi 1125 zł brutto.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazywało informację, że nauczyciele otrzymają 900 zł nagrody. Niestety, będzie to mniej  bo 766 zł, bowiem przy obliczaniu kwoty netto od 1125 zł brutto nie uwzględnia się kwoty wolnej od podatku i kosztów uzyskania przychodu. 

Tak deklaracje mijają się z rzeczywistością, a wprowadzone w ubiegłym roku obciążenia podatkowe dają widoczny skutek.

POWIĄZANE WPISY

03.06.2026

05/06/2026 Biuro ZNP nieczynne

Koleżanki i Koledzy,Prezesi Oddziałów ZNP Informujemy, że w dniu 05.06.2026r. (piątek) biura ZOŚ ZNP będą...

Czytaj więcej

03.06.2026

ZNP organizuje spotkanie z klubami poselskimi

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprosił przedstawicieli klubów poselskich rządzącej koalicji na spotkanie...

Czytaj więcej



KATEGORIE

AktualnościGłos NauczycielskiImprezyInneInterwencjaKarta NauczycielaKomunikatKonferencjeListMinisterstwoOfertyOGNISKOWIECOgólne informacjeOpiniaPikietaPłacePorozumienieProjektSejm/SenatVideoWebinarium/SzkoleniaWniosekZFŚSŻyczenia

NAJNOWSZE WPISY