Wysokość nagrody z okazji 250. rocznicy utworzenia KEN

Do 14 października 2023 r. samorządy wypłacą nauczycielom nagrodę specjalną z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Nagroda ma trafić do nauczycieli pozostających w stosunku pracy na dzień 20 września 2023 r. i wynosi 1125 zł brutto.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazywało informację, że nauczyciele otrzymają 900 zł nagrody. Niestety, będzie to mniej  bo 766 zł, bowiem przy obliczaniu kwoty netto od 1125 zł brutto nie uwzględnia się kwoty wolnej od podatku i kosztów uzyskania przychodu. 

Tak deklaracje mijają się z rzeczywistością, a wprowadzone w ubiegłym roku obciążenia podatkowe dają widoczny skutek.

POWIĄZANE WPISY

17.06.2026

Wyniki ogólnopolskiego badania nt. ryzyka psychologicznego i stresu w zawodzie nauczyciela

Dobrostan nauczyciela nie jest kwestią poboczną ani luksusem – to jeden z filarów, na których opiera się dobra...

Czytaj więcej

09.06.2026

Edukacja zasługuje na więcej niż 2,5 proc.

Jeśli potwierdzą się doniesienia, że rząd oferuje nauczycielom jedynie 2,5 proc. wzrostu płac w 2027 r., będzie...

Czytaj więcej



KATEGORIE

AktualnościGłos NauczycielskiImprezyInneInterwencjaKarta NauczycielaKomunikatKonferencjeListMinisterstwoOfertyOGNISKOWIECOgólne informacjeOpiniaPikietaPłacePorozumienieProjektSejm/SenatVideoWebinarium/SzkoleniaWniosekZFŚSŻyczenia

NAJNOWSZE WPISY