, ,

„Przez 8 lat pensje nauczycielskie goniły za minimalnym wynagrodzeniem” – wywiad Kol. Edyty Ksiażek Wiceprezeski ZO ZNP w Częstochowie w TV Orion dotyczący projektu rozporządzenia w sprawie wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.

Związek Nauczycielstwa Polskiego otrzymał do zaopiniowania nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Obecny rząd, jeszcze przed wyborami, obiecywał pedagogom 30 proc. podwyżki jednak nie mniej niż 1.500 zł. Ostatnie wyliczenia ministra finansów są jakby inne. -Rzeczywiście nauczyciel początkujących ma otrzymać o 1.218 zł więcej, mianowany o 1.167 zł, a dyplomowany o 1.365 zł. – wylicza Edyta Książek, wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Częstochowie.

Zatem gdzie obiecane 1.500 zł? -Te 30 proc. to dotychczas najwyższe podwyżki jakie mają otrzymać nauczyciele. Doceniamy wysiłek rządu, który po 8 latach głodowych pensji pedagogom proponuje nowe stawki płacowe… – dodaje gość Sieci.

POWIĄZANE WPISY

25.06.2026

Rozpoczynamy kolejną, 5 edycję wyzwania – Dziesięciotysięcznik w Beskidzie Śląskim.

Koleżanki i Koledzy Rozpoczynamy kolejną, 5 edycję wyzwania – Dziesięciotysięcznik w Beskidzie Śląskim....

Czytaj więcej

17.06.2026

Wyniki ogólnopolskiego badania nt. ryzyka psychologicznego i stresu w zawodzie nauczyciela

Dobrostan nauczyciela nie jest kwestią poboczną ani luksusem – to jeden z filarów, na których opiera się dobra...

Czytaj więcej



KATEGORIE

AktualnościGłos NauczycielskiImprezyInneInterwencjaKarta NauczycielaKomunikatKonferencjeListMinisterstwoOfertyOGNISKOWIECOgólne informacjeOpiniaPikietaPłacePorozumienieProjektSejm/SenatVideoWebinarium/SzkoleniaWniosekZFŚSŻyczenia

NAJNOWSZE WPISY