, ,

„Przez 8 lat pensje nauczycielskie goniły za minimalnym wynagrodzeniem” – wywiad Kol. Edyty Ksiażek Wiceprezeski ZO ZNP w Częstochowie w TV Orion dotyczący projektu rozporządzenia w sprawie wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.

Związek Nauczycielstwa Polskiego otrzymał do zaopiniowania nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Obecny rząd, jeszcze przed wyborami, obiecywał pedagogom 30 proc. podwyżki jednak nie mniej niż 1.500 zł. Ostatnie wyliczenia ministra finansów są jakby inne. -Rzeczywiście nauczyciel początkujących ma otrzymać o 1.218 zł więcej, mianowany o 1.167 zł, a dyplomowany o 1.365 zł. – wylicza Edyta Książek, wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Częstochowie.

Zatem gdzie obiecane 1.500 zł? -Te 30 proc. to dotychczas najwyższe podwyżki jakie mają otrzymać nauczyciele. Doceniamy wysiłek rządu, który po 8 latach głodowych pensji pedagogom proponuje nowe stawki płacowe… – dodaje gość Sieci.

POWIĄZANE WPISY

09.06.2026

Edukacja zasługuje na więcej niż 2,5 proc.

Jeśli potwierdzą się doniesienia, że rząd oferuje nauczycielom jedynie 2,5 proc. wzrostu płac w 2027 r., będzie...

Czytaj więcej

03.06.2026

ZNP organizuje spotkanie z klubami poselskimi

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprosił przedstawicieli klubów poselskich rządzącej koalicji na spotkanie...

Czytaj więcej



KATEGORIE

AktualnościGłos NauczycielskiImprezyInneInterwencjaKarta NauczycielaKomunikatKonferencjeListMinisterstwoOfertyOGNISKOWIECOgólne informacjeOpiniaPikietaPłacePorozumienieProjektSejm/SenatVideoWebinarium/SzkoleniaWniosekZFŚSŻyczenia

NAJNOWSZE WPISY