Webinarium dla prezesów ZNP

Zapraszamy prezesów Okręgów i Oddziałów ZNP na webinarium ZNP „Nowy system finansowania oświaty” 12 marca 2025 r. w godzinach 13:30 – 16:00.

Agenda:

13:30 Jadwiga Aleksandra Rezler, wiceprezes ZG ZNP – powitanie

13:45 Grzegorz Pochopień – szkolenie

Rejestracja na webinarium tylko na imienne adresy w domenie znp.edu.pl

!Webinarium: Nowe zasady finansowania oświaty- 12 marca, godzina 13.30!

Szanowne Koleżanki i Koledzy, zapraszamy na webinarium dotyczące nowego systemu finansowania oświaty, które odbędzie się 12 marca o godzinie 13.30.

Od 2025 roku dotychczasowa subwencja oświatowa została zastąpiona nowym modelem finansowania oświaty pod nazwą „globalne potrzeby oświatowe”. Zmiana ta oznacza nowy algorytm podziału środków oparty na liczbie oraz potrzebach uczniów i bazuje na tzw. standardzie A, czyli kwocie przypadającej na jednego ucznia. Nowy system obejmie po raz pierwszy środki na wychowanie przedszkolne, będzie wpływał na politykę w zakresie szkoleń dla nauczycieli, zwiększenie finansowania uczniów z niepełnosprawnościami i wiele innych zmian.

Nasze webinarium poprowadzi Pan Grzegorz Pochopień wieloletni ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej odpowiedzialny za kwestie finansowania oświaty. Spotkanie zainauguruje kol. Jadwiga Aleksandra Rezler, Wiceprezes ZG ZNP.

TERMIN:

12 marca 2025 r., od godziny: 13:30 -16.00

13.30 – 13.45: powitanie uczestników, Jadwiga Aleksandra Rezler, Wiceprezes ZG ZNP

13.45 – 16.00: prowadzenie webinarium, Pan Grzegorz Pochopień

rejestracja na webinarium tylko na imienne adresy w domenie znp.edu.pl

 LINK DO REJESTRACJI: https://forms.office.com/e/Vt1Lfba6N7

https://forms.office.com/e/Vt1Lfba6N7

Zapraszamy do rejestracji, link do wydarzenia zostanie przesłany do 11 marca na adresy mailowe w domenie znp.edu.pl podane w formularzu rejestracyjnym.

POWIĄZANE WPISY

13.10.2025

Kondycja polskich nauczycieli i nauczycielek 

W Polsce mamy starzejącą się kadrę nauczycielską, mało młodych nauczycieli i dużo odejść z zawodu. Takie są...

Czytaj więcej

13.10.2025

OGNISKOWIEC NR4 – R XVII (XXXIII) 4-2025

Najnowszy numer – OGNISKOWIEC NR4 – R XVII (XXXIII) 4-2025 > kliknij i otwórz w nowej stronie poniżej...

Czytaj więcej



KATEGORIE

AktualnościGłos NauczycielskiImprezyInneInterwencjaKarta NauczycielaKomunikatKonferencjeListMinisterstwoOfertyOGNISKOWIECOgólne informacjeOpiniaPikietaPłacePorozumienieProjektSejm/SenatVideoWebinarium/SzkoleniaWniosekZFŚSŻyczenia

NAJNOWSZE WPISY