Pokaż przyciski
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Contact us
Ukryj przyciski

Wiceprezes ZG ZNP komentuje postawę Solidarności

22 listopada 2021

Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP komentuje postawę oświatowej Solidarności, która 15 listopada spotkała się sama z Prezydentem RP, Premierem RP i ministrem edukacji ws. wynagrodzeń nauczycieli w sytuacji toczących się od maja br. negocjacji wszystkich związków z MEiN. Wieczorem tego samego dnia minister Przemysław Czarnek w telewizyjnym wywiadzie odwołał zaplanowane wcześniej negocjacje ze wszystkimi związkami w dniu 18 listopada.

Z formuły szerokich negocjacji prowadzonych z trzema związkami nauczycielskimi minister edukacji przeszedł do spotkań tylko z jedną organizacją – oświatową „Solidarnością”.

1 lipca ZNP i FZZ:

Natomiast 13 października trzy oświatowe związki zawodowe: ZNP, FZZ i oświatowa Solidarność we wspólnym komunikacie zdecydowanie odrzuciły propozycje MEiN z 21 września. Domagają się powiązania wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce i przywrócenia nauczycielom emerytur na zasadach określonych w art. 88 Karty Nauczyciela.

Miesiąc później oświatowa Solidarność porzuca te wspólne ustalenia i idzie sama na rozmowy o wynagrodzeniach nauczycieli.

 

Polecamy video komentarz

https://youtu.be/fQDLCFyzK28