Pokaż przyciski
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Contact us
Ukryj przyciski

VIDEO: Konferencja prasowa ZNP i FZZ

19 listopad 2021

18 listopada 2021 r. odbyła się przed MEiN konferencja prasowa ZNP i FZZ na temat:

z udziałem prezesa ZNP Sławomira Broniarza i przewodniczącego WZZ „Forum – Oświata” Sławomira Wittkowicza oraz członków zespołów negocjacyjnych ZNP i FZZ.

https://youtu.be/zwBrTACmJc8

#ZNP#FZZ: Chcemy rozmawiać o wynagrodzeniach w oświacie. Minister jednak odwołał dzisiejsze zaplanowane spotkanie w telewizyjnym wywiadzie.

– Dzisiaj miały się odbyć rozmowy w ministerstwie edukacji. Jak widać, przedstawiciele dwóch związków zawodowych przyszli. Jesteśmy gotowi do tych rozmów. Tyle tylko, że nie ma tego, który te rozmowy na dzisiaj zapowiedział i który nas na te rozmowy zaprosił – stwierdził prezes ZNP Sławomir Broniarz przed gmachem MEiN w Warszawie. – Rozmowy miały być poświęcone budowaniu prestiżu zawodowego nauczyciela. Tyle tylko, że jeśli kogoś się zaprasza na rozmowy, a potem te rozmowy odwołuje przy pomocy mediów, bez poinformowania zainteresowanych i zaproszonych, to trudno mówić, że uczestniczy się w budowaniu takiego prestiżu. Z kulturą też nie ma to wiele wspólnego – dodał.

Dziś też złożyliśmy w Sejmie 250 tysięcy podpisów pod obywatelską inicjatywą „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli”.

Nasza propozycja polega na powiązaniu zarobków nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce. Dzięki temu pensja nauczycieli będzie rosła wraz z rosnącym PKB.

Przyjęcie propozycji ZNP oznaczałoby, że płaca zasadnicza nauczyciela dyplomowanego byłaby wyższa o ponad 1 tys. zł!

Aby Sejm zajął się obywatelskim projektem należało zebrać minimum 100 tys. podpisów w ciągu trzech miesięcy. Zebraliśmy 250 tysięcy.

RELACJA GŁOSU NAUCZYCIELSKIEGO: Godne płace nauczycieli – podpisy już w Sejmie! – Głos Nauczycielski (glos.pl)