Pokaż przyciski
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Contact us
Ukryj przyciski

Spotkanie ZNP z ministrem Dworczykiem ws. szczepień – komunikat ZNP

14 stycznia 2021

Spotkanie ZNP z ministrem Dworczykiem ws. szczepień – komunikat ZNP

W piątek, 15 stycznia 2021 r. odbędzie się spotkanie kierownictwa ZNP z ministrem Michałem Dworczykiem, pełnomocnikiem rządu ds. szczepień. Spotkanie – z inicjatywy ZNP – odbędzie się o godz. 13.00 w Kancelarii Premiera.

Podczas rozmowy poruszymy kwestię szczepień nauczycieli, przedstawimy także sytuację nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz nauczycieli, specjalistów i pracowników placówek oświatowych, którzy mimo pandemii pracują w trybie stacjonarnym.

8 stycznia Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do ministra Michała Dworczyka z wnioskiem o pilne spotkanie w sprawie rozpoczęcia akcji szczepień przeciw COVID-19 wśród nauczycieli i pracowników oświaty.

– Pragniemy podkreślić, że naszym zdaniem nauczyciele i pracownicy oświaty powinni mieć możliwość skorzystania ze szczepień przed powrotem do stacjonarnego kształcenia. Jest to bardzo istotne ze społecznego i zdrowotnego punktu widzenia – czytamy w liście ZNP do ministra Dworczyka. – Zwiększenie bezpieczeństwa nauczycieli i pracowników oświaty w czasie epidemii koronawirusa poprzez możliwość zaszczepienia się:

Zakwalifikowanie nauczycieli do I etapu Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 jest posunięciem, które ZNP postuluje od pół roku. Natomiast decyzja o odłożeniu rozpoczęcia dobrowolnych szczepień, kiedy mamy już możliwość skorzystania ze szczepionki przeciwko COVID-19, wydaje się nieuzasadniona z punktu widzenia społecznego i epidemicznego. Obawiamy się, że bez tego powtórzy się sytuacja, z jaką mieliśmy do czynienia jesienią ub. r. i dużą liczbą zachorowań po powrocie do szkół.