Seminarium dla nauczycieli bibliotekarzy „Formy pracy zdalnej z czytelnikiem”

20 kwiecień 2021

Dziękujemy Państwu za uczestnictwo w Seminarium, które odbyło się zdalnie na platformie e-learningowej MS TEAMS ZNP w dniu 20 kwietnia 2021 roku (wtorek).

Było to to wydarzenie programu eTwinning.

Organizatorzy szkolenia to: Okręgowa Sekcja Bibliotekarska ZNP w Katowicach we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. J. Lompy w Katowicach oraz Sekcją Bibliotekarską przy Oddziale ZNP w Sosnowcu i Sekcją Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Uczestnicy: nauczyciele bibliotekarze, bibliotekarze, nauczyciele, członkowie ZNP, SBP i TNBSP, ponad 160 osób.

Zgromadzonych powitała Ewa Niedbała, wiceprezes Okręgu Śląskiego ZNP. Głos zabrał także Krzysztof Kobiałka, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach. A merytorycznego podsumowania dokoła Jadwiga Aleksandra Rezler, prezes Okręgu Śląskiego ZNP.

Zgromadzeni wysłuchali następujących wystąpień

Bezpłatne narzędzia webowe do tworzenia interaktywnych quizów” – dr Anny Marcol (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach);

„Jak organizować zdalne koła zainteresowań w szkole?” – dr Agaty Arkabus (Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie, przewodnicząca Sekcji Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich);

Proste i bezpłatne aplikacjezadaniowe przydatne w realizacji projektów eTwinning” – dr Renaty Sowady (Okręgowa Sekcja Bibliotekarska ZNP w Katowicach, ambasador programu eTwinning, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie);

Dobre praktyki – wymiana doświadczeń: Katarzyna Paliga (Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi w Dąbrowie Górniczej).

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia na maila.

Lista obecności. Będzie zamknięta wieczorem.

Polecamy uwadze Państwa „Biuletyn Okręgowej Sekcji Bibliotekarskiej ZNP.

Raz jeszcze dziękujemy za udział, prosimy o wyrozumiałość ws. problemów technicznych.

Kontakt z organizatorami: rsowada@znp.edu.pl.