Pokaż przyciski
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Contact us
Ukryj przyciski

REFERENDUM: składamy podpisy 20.04

19 kwiecień 2017

W czwartek, 20 kwietnia 2017 r. o godz. 9.30 pełnomocnik Komitetu Referendalnego Sławomir Broniarz oraz zastępca pełnomocnika Dorota Łoboda wraz z przedstawicielami Komitetu Referendalnego złożą w Sejmie podpisy obywateli popierających wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty.

Pytanie referendalne, pod którym komitet zbierał podpisy, brzmi następująco: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”.

Konferencja prasowa – przed złożeniem podpisów na ręce Marszałka Sejmu RP – odbędzie się w czwartek, 20 kwietnia br. o godz. 9.30 w Sejmie. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

W styczniu br. Związek Nauczycielstwa Polskiego zainicjował obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli ws. reformy systemu oświaty.

31 stycznia br. został powołany piętnastoosobowy Komitet Referendalny, a od 1 lutego br. trwała zbiórka podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. W zbiórkę zaangażowali się przedstawiciele ZNP, ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych, stowarzyszeń rodziców, organizacji pozarządowych, korporacji samorządowych i innych podmiotów – krytycznie oceniających reformę oświaty.