Pokaż przyciski
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Contact us
Ukryj przyciski

Inauguracja ogólnopolskiej kampanii ZNP

16 maja 2018

15.05.2018 Ogólnopolska kampania pokazująca zarobki nauczycieli

15 maja 2018 roku rusza ogólnopolska kampania informacyjna „Chcemy godnie zarabiać!”, w której Związek zaprezentuje opinii publicznej zarobki nauczycieli. Rzeczywiste zarobki, a nie wirtualne średnie wynagrodzenia, którymi posługuje się ministerstwo edukacji.

– Chcemy, aby w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja o rzeczywistych zarobkach nauczycieli. Chcemy, żeby wszyscy mieli świadomość, że ile wynosi minimalne wynagrodzenie początkującego nauczyciela – mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku. – To szokująco niska stawka, szczególnie że w innych branżach pracownik otrzymuje „na dzień dobry” o wiele wyższe pieniądze, np. supermarkety oferują zarobki na poziomie 3,5 tys. zł – dodaje. – Oburza nas to, co Anna Zalewska mówi o pensjach nauczycieli, kiedy chwali się podwyżkami. Pokazujemy, jak jest naprawdę – podkreśla.

W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na problem niskich płac w oświacie oraz na to, że skromne zarobki połączone z ogromną odpowiedzialnością już dziś zniechęcają młodych do podjęcia pracy w oświacie. Widać to na przykład w przedszkolach, które mają często kłopot ze skompletowaniem kadry. Za chwilę brak chętnych do pracy z dziećmi i uczniami może stać się poważnym problemem społecznym.

 

Inauguracja ogólnopolskiej kampanii informacyjnej ZNP

odbędzie się we wtorek, 15 maja o godz. 10.30 podczas konferencji prasowej prezesa ZNP.

Zapraszamy!