Pokaż przyciski
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Contact us
Ukryj przyciski

Film z debaty edukacyjnej w Krakowie

10 maja 2023

Polecamy film z debaty edukacyjnej „Czy edukacja rzeczywiście jest najważniejsza?”

24 kwietnia 2023 r. Kraków: Sala Obrad Urzędu Miasta

Organizatorzy: Okręg Małopolski ZNP i Urząd Miasta Krakowa  

 

Debata „Czy edukacja rzeczywiście jest najważniejsza” odbyła się 24 kwietnia 2023 r. w Krakowie w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych. Organizatorem był Okręg Małopolski ZNP i Miasto Kraków. Inspirację do tego wydarzenia stanowiło Miasteczko Edukacyjne, które Związek zorganizował w październiku ubiegłego roku w Warszawie.

– Nasz małopolski pomysł polega na tym, że o problemach edukacji należy rozmawiać, dyskutować. Strajk i manifestacje to oczywiście nieodzowne narzędzia pracy związkowej ale służą przecież  do osiągnięcia konsensusu pomiędzy rządzącymi, pracodawcami i pracownikami. Debata ma taki sam cel – mówił Arkadiusz Boroń, Prezes Okręgu Małopolskiego ZNP.

Zaproszenie przyjęli i uczestniczyli jako paneliści:

Gośćmi specjalnymi byli: Ireneusz Raś – poseł na Sejm, Lubosz Kwaśniak – Prezes Związku Nauczycieli Słowackich Region Wchód, Angelika Prewozniakowa  wiceprezes.

W debacie uczestniczyli związkowcy z całej Małopolski od Oświęcimia po Gorlice i od Zakopanego po Olkusz.

Trudu moderowania debaty podjęła się Hanna Jakubek a nad całością czuwały kol. Sylwia Żmudka, wiceprezes Zarządu Okręgu i kol. Beata Bartusik – Waśniowska, sekretarz Zarządu Okręgu.

Debatę rozpoczął kol. Arkadiusz Boroń, Prezes Okręgu Małopolskiego ZNP. Powitał zaproszonych gości i wszystkich uczestników oraz – jako wstęp do dyskusji – przedstawił tzw. „wykresy prawdy” pokazujące faktyczny status materialny szkoły i polskich nauczycieli.

Trzy godziny debaty panelowej wraz z wypowiedziami uczestników z sali zakończyło odczytanie przez prezesa Arkadiusza Boronia „Deklaracji Małopolskiej”, którą podpisywano po dyskusji. W przerwie debaty odbyła się konferencja prasowa.