Pokaż przyciski
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Contact us
Ukryj przyciski

3.01.2022 g.16.00 PIKIETA przed KURATORIUM

3 styczeń 2022

Weź udział w pikiecie pod nazwą TRZY TEZY: WOLNA SZKOŁA, WOLNI LUDZIE, WOLNA POLSKA!!!

Koleżanki i Koledzy

Rozpoczął się Nowy – 2022 Rok. Niech obfituje w zdrowie, radość, miłość i przyjaźń. Niech wróci choć trochę normalności do naszego życia prywatnego, związkowego i zawodowego.

Mam nadzieję, że czas odpoczynku w gronie Bliskich pozwolił naładować nam wszystkim akumulatory i nabrać sił do kolejnych działań. A pierwsze czeka nas już jutro, w poniedziałek – 3 stycznia 2022 r.

Od dłuższego czasu Związek Nauczycielstwa Polskiego – my wszyscy, walczymy o zatrzymanie szkodliwych dla uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, rodziców, samorządów – dla całego społeczeństwa – reform Lex Czarnek, Lex Wójcik.

Wśród wielu różnych działań w obronie polskiej szkoły były konferencje, debaty oraz m. in. manifestacje / pikiety: 9 października 2021 – manifestacja przed MEiN pod hasłem „Dość arogancji i braku szacunku dla nauczycieli”; ze Śląska pojechało 350 osób z 58 oddziałów i wspólnie z innymi pokazaliśmy czerwoną kartkę ministrowi Czarnkowi.

Na scenie głos zabrał Kol. Mirosław Kozik – przewodniczący Okręgowego KMN, a Kol. Edyta Książek – członek ZG ZNP, reprezentująca ZNP w rozmowach z MEiN oraz Kol. Konrad Grzyb – Prezes Oddziału ZNP w Starczy  przekazali Petycję uczestników pikiety Ministrowi Edukacji i Nauki.

8 grudnia 2021 – manifestacja przed Sejmem przeciwko Lex Czarnek i Lex Wójcik; Okręg Śląski ZNP reprezentowały 3 osoby: Kol. Zbigniew Dworecki – Wiceprezes ZOŚ ZNP oraz 2 osoby z Oddziału ZNP w Ogrodzieńcu. Prezes Oddziału ZNP w Ogrodzieńcu – Kol. Izabela Szczygieł zabierała głos na scenie.

20 grudnia 2021 wspieraliśmy protest pracowników szkolnictwa wyższego i nauki, pikietując przed Rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. Okręg Śląski reprezentowała 5 osobowa delegacja na czele z Prezes Okręgu, która zabrała głos oraz Wiceprezes ZOŚ ZNP Kol. Jolantą Jaskółką, Sekretarz ZOŚ ZNP i Rzeczniczka Prasowa ZOŚ ZNP Kol. Grażyna Hołyś – Warmuz, Kol. Maria Szabatowska – członkini OKR / Oddział Ruda Śląska i Kol. Jerzy Szmajda – członek ZOŚ ZNP, Prezes Oddziału ZNP w Katowicach.

Teraz czeka nas nowe zadanie – Pikieta pod nazwą TRZY TEZY: WOLNA SZKOŁA, WOLNI LUDZIE, WOLNA POLSKA,

organizowana przez Protest z Wykrzyknikiem, w poniedziałek 3 stycznia godz. 16.00 przed wszystkimi Kuratoriami Oświaty w Polsce, w tym przed Śląskim Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Głównym punktem tych wydarzeń będzie „przybicie” do drzwi kuratorium arkusza z trzema tezami: WOLNA SZKOŁA, WOLNI LUDZIE, WOLNA POLSKA. Musimy tam być, wesprzeć organizatorów pikiety, wspólnie walczyć o wolną szkołę, bo sprawa nas dotyczy i nikt za nas tego nie zrobi. Bardzo proszę o zgłaszanie udziału w pikiecie. Można, na Teams’e pod moim ogłoszeniem lub / i na adres slok@znp.edu.pldo jutra, 3 stycznia do g. 10.00.

Wśród uczestników będą członkowie Zarządu Okręgu Śląskiego ZNP, Prezesi Oddziałów – członkowie ZNP oraz osoby niezrzeszone.

Głos zabiorą m.in.:

Kol. Edyta Książek, funkcje jak wyżej / Oddział ZNP w Częstochowie,

Kol. Mirosław Kozik, Funkcje jak wyżej / Oddział ZNP w Pszczynie,

Kol. Anna Nowak – Malcherek, Przewodnicząca Okręgowej Sekcji Szkolnictwa Zawodowego / Oddział ZNP w Raciborzu.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby zabrać głos, to proszę o informację. Na razie czekam na kontakt od Organizatorów – informację o nich otrzymałam od Kol. Iwony Załuckiej – Prezes Oddziału ZNP w Sosnowcu, za co dziękuję.

Na pewno powinniśmy mieć czarne / ciemne ubrania i elementy ZNP np.: flagi, nazwy oddziałów ZNP, parasolki itp., czerwone ekierki itp. I nie zapominamy o maseczkach.

Czekam na zgłoszenia udziału w pikiecie.

I pamiętajmy słowa Hymnu ZNP: „…bo w jedności siła jest”

Pozdrawiam

Jadwiga Aleksandra Rezler

Prezes Okręgu Śląskiego ZNP

ŁĄCZE TEAMS:
Jadwiga Aleksandra Rezler: 3.01.2022 g.16.00 PIKIETA przed KURATORIUM 
ŁĄCZE FB:
https://www.facebook.com/events/452280829939224/