Pokaż przyciski
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Contact us
Ukryj przyciski

Głos: Ocena pracy – wiele pytań, wiele obaw

14 czerwca 2018

Polecamy najnowszy numer Głosu Nauczycielskiego (nr 24 z 13 czerwca br.)

Temat z okładki: Ocena pracy – wiele pytań, wiele obaw

Odchodzę w tym roku z zawodu i jestem szczęśliwa – tak jedna z nauczycielek komentuje nowe kryteria oceny pracy. Decyzje MEN w tej sprawie są powodem wielu obaw nauczycieli, którzy nie wierzą w to, że od września będą sprawiedliwie oceniani. W Głosie porównujemy nowe zasady oceny pracy w Polsce i we Francji, w której też niedawno zmieniono przepisy. Tylko we Francji w odwrotnym kierunku niż u nas. Przyjęto jednolite zasady dla wszystkich, o awansie decyduje w dużym stopniu staż pracy i nikt nie mówi o udziale rodziców w ocenianiu nauczycieli. Więcej w Głosie Nauczycielskim nr 24 z 13 czerwca br.

Oprócz tego w numerze:

  • Senatorowie poprawili nowelizację art. 63 ust. 14 ustawy – Prawo oświatowe. To sukces ZNP, który nie zgadzał się na to, by wpływ na wybór dyrektorów miała tylko „Solidarność”.
  • Ministerstwo uważa, że nauczycieli można dowolnie przestawiać jak pionki na planszy… O ruchu kadrowym w oświacie rozmawiamy z wiceprezydentem Chorzowa.
  • Motywuj pozytywnie – porady dla nauczycieli pracujących z uczniami ostatnich klas podstawówek i gimnazjalistami. Jak opanować strach przed kumulacją roczników w liceum.
  • Planuj i działaj. W planowaniu i osiąganiu celów zawodowych pomoże ci narzędzie, które przedstawia w Głosie Jarosław Kordziński – trener, mediator, coach.
  • „Bliżej prawa”: Urlop uzupełniający i wypoczynkowy a zwolnienie lekarskie; Wypłata odprawy po rozwiązaniu umowy i inne obowiązki pracodawcy wobec zwalnianego pracownika.

Polecamy!

EWYDANIE

ZAMÓW PRENUMERATĘ tel. (22) 318-92-60