26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 14 stycznia 2018r.

12 stycznia 2018

wielka

W województwie śląskim powołano 153 Sztaby WOŚP.

Wolontariusze – wśród nich wielu uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych (w tym członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego), będą obecni w małych, średnich i dużych miejscowościach.

Celem 26. Finału jest pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. To kolejna piękna karta działaniu na rzecz drugiego człowieka – na rzecz nas wszystkich. Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest w każdym szpitalu i w wielu innych miejscach.

DZIĘKUJEMY Jurkowi Owsiakowi i całej Fundacji WOŚPR, dziękujemy wszystkim, którzy grają i będą grać w i z Orkiestrą.

BĄDŹMY W NIEDZIELĘ RAZEM.

W tych miejscowościach gra Orkiestra (m.in. w przedszkolach, szkołach, placówkach oświatowych, domach kultury): Bestwina, Będzin, Bielsko – Biała, Bieruń, Budziska, Bytom, Chałupki, Chorzów, Chybie, Ciasna, Cieszyn, Czechowice – Dziedzice, Czeladź, Czerwionka – Leszczyny, Częstochowa, Czyżowice, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa Zielona, Gierałtowice, Gliwice, Goczałkowice – Zdrój, Godów, Goleszów, Gorzyce, Herby, Hutki, Istebna, Janów, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Kalety, Kamienica Polska, Katowice, Kłobuck, Knurów, Kobiór, Kochanowice, Koniecpol, Kończyce Wielkie, Koszęcin, IKARKoziegłówki, Kroczyce, Krupski Młyn, Kruszyna, Krzanowice, Krzepice, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Marklowice, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Milówka, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Olsztyn, Ornontowice, Orzesze – Zawada, Piekary Śląskie, Pilica, Poraj, Poręba, Pradła, Pruchna, Przystajń, Psary, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Rajcza, Rędziny, Ruda Śląska, Rybnik, Rydułtowy, Rzerzęczyce, Sarnów, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Starcza, Strzyżowice, Suszec, Szczekociny, Szczyrk, Świerczyniec, Świerklany, Świnna, Tarnowskie Góry, Toszek, Truskolasy, Tychy, Ustroń, Węgierska Górka, Węglowice, Wieszowa, Wilkowice, Wisła, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wola, Wręczyca Wielka, Zabrze, Zawiercie, Zebrzydowice, Zwardoń, Żarki, Żarnowiec, Żory, Żywiec.

Przypomnę również, iż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest laureatem Nagrody IKAR.

Nagrodę tę Okręg Śląski Związku Nauczycielstwa Polskiego ustanowił w 2009 r. „dla wyłaniania i wyróżniania osób, organizacji, instytucji, których szczególne dokonania w działalności oświatowej i wychowawczej wnoszą nieprzeciętne wartości służące środowisku, świadczą o profesjonalizmie i zaangażowaniu w działaniach na rzecz wychowania w tolerancji i pokoju, które stanowią inspirację dla młodego pokolenia”. Przyznawana jest z okazji kolejnych Nauczycielskich Dni Pamięci i Pokoju, w dwóch kategoriach: indywidualnej i zbiorowej. Wśród laureatów tej drugiej kategorii, są m. in. Muzeum Auschwitz – Birkenau, Głos Nauczycielski, Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymała IKARA w 2017 r. W imieniu Fundacji Nagrodę odebrał Pan prof. Piotr Burczyński – Wiceprezes Zarządu Fundacji.

Życzymy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, aby tak skutecznie, głośno i efektywnie grała do końca świata i jeden dzień dłużej.

Jadwiga Aleksandra Rezler

Prezes Okręgu Śląskiego